Narzędzia osobiste

Poznajemy Polskę

Oddział SITLiD w Warszawie zaprasza na wycieczkę autokarową do Kielc.

Zwiedzamy Kielce i okolice

 

Zapraszamy do udziału w wycieczce do Kielc - 14.06.2016 r.

 

Wyjazd godz. 6.00 z Mysiadła, powrót 22.00 +/- 30 min.

 

W programie wycieczki

 

  • Rezerwat przyrody Kadzielnia - najpiękniejszy były kamieniołom w Polsce. Malownicza Skałka Geologów, dominująca nad miastem, roztaczają się stąd wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.

 

  • Spacer po Kielcach: Pomnik dzika(jedyny w Polsce), Park Staszica (najstarszy park miejski w Polsce), Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza – najpiękniejszy polski deptak, Rynek Pałac Biskupów Krakowskich - jeden z najpiękniejszych zachowanych pałaców
    w Polsce. Perła manieryzmu. Zwiedzanie wnętrz pałacowych z połowy XVII w. w tym Salę Portretową, pokoje biskupów, pokoje prałatów, przypałacowy ogród włoski.

 

  • Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P - w środku koronowany obraz Matki Bożej Łaskawej z 1600 roku, słynący z cudów., renesansowy nagrobek Elżbiety z Krzyckich Zebrzydowskiej. Największym skarbem jest Tablica Miar z XVIII wieku, wyprzedzająca o 100 lat urząd miar
    z Sevres...

 

  • Zamek w Chęcinach - najpotężniejsza polska warownia czasów średniowiecza. Miejsce zesłania więźniów politycznych oraz wdów królewskich. Obecnie nie zamieszkiwany i w stanie ruiny trwałej. Po murach zamku wieczorową porą przechadza się Biała Dama.....:)

 

  • Jaskinia Raj - Jedna z piękniejszych polskich jaskiń z przebogatą szatą naciekowa.  

 

Wyjazd w drogę powrotną.

 

Koszty:

70 zł (wliczony obiad i bilety wstępu)

 

Szczegółowych informacji udziela Pani Stanisława Kondracka tel: 22 7010 40 85; kom. 502 241 271.

 

Serdecznie zapraszamy