W dniach 13-15 maja 2026 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Lasów Państwowych „Leśnik” w Orzechowie Morskim odbyła się konferencja naukowo-techniczna „Leśnictwo i drzewnictwo przyszłości – polskie lasy wobec polaryzacji oczekiwań”. Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych pana Adama Wasiaka Program konferencji naukowo – technicznej Leśnictwo i drzewnictwo przyszłości – polskie lasy wobec polaryzacji […]
W dniu 8 października 2024 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa zorganizowana została międzynarodowa konferencja Drewno materiałem przyszłości. Organizatorami konferencji byli: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie, Polskie Towarzystwo Leśne oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Konferencję w ramach organizacji przez SITLiD wsparło finansowo Nadleśnictwo Sława Śląska. Podczas konferencji podpisano Deklarację Współpracy Drewno Polskim […]
Stanowisko SITLiD wobec zmian w zagospodarowaniu lasu i użytkowaniu zasobów leśnych proponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.